Holstery - Osobni web Zobl

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Holstery

Nabídka > Výrobky - informace

OPASKY A HOLSTERY


Old West Style (OWS) – jde o rovný opasek, z kůže silné 4,5 – 5 mm, nebo z podélně přehnuté tenčí kůže s poutky na náboje, které jsou buď našité nebo protažené otvory v opasku. Opasek je o něco širší než je výška použité přezky. Holstry jsou ušity  z kůže o tlouštce cca 3,5 mm a navlečeny ohybem na opasek. Nepřivazují se řemínkem ke stehnu a pažba zbraně je v úrovni pasu. Takovýchto holstrů, je mnoho typů, dle destinace používání. V nabídce fotogalerie jsou i repliky dobových holstrů slavných pistolníků – Wild Bill Hickok, Jesse James.Hollywood Style  
(HS) – jedná se o tvarovaný – lehce prohnutý nábojový pás, se závěsným okem pro holster. Pažba zbraně se díky tomu nachází pod úrovní pasu, ve výši zápěstí volně svěšené ruky. Holster se přivazuje řemínkem ke stehnu. Tento styl vzniká v období Wild West Show Buffalo Billa a je hojně využíván i v nově se rozvíjejícím filmovém průmyslu. Umožňuje totiž rychlejší a efektnější tasení a žonglování se zbraní. Holster je ušit z kůže o síle 4,5 – 6 mm nebo dokonce ze dvou tenčích kůží s kovovou vložkou uprostřed, aby držel tvar a střelec se na něj nemusel dívat při zasouvání zbraně. Pouzdra vykloněná směrem vzad  a s větším vykrojením kolem úderníku, se používají v soutěžích na rychlé tasení. V nabídce fotogalerie jsou i holstry, používané hollywoodskými herci jako – John Wayne, Clint Eastwood, Steve Mac Queen…Umístění nábojového pásu a jeho měření - uvádějte rozměr v cm, naměřený cca 5 cm pod kalhotovým opaskem, viz obr.
                                 

Pouzdra na dlouhé zbraně:V současné době vyrábím pouzdra na Winchestrovky, se zavěšením přes rameno nebo s řemeny k sedlu a indiánské obaly z jelenice na předovky.

Možnosti zdobení:


   
    Mat, prošití             Lak, obvodová raznice            Basket


    
                         Kování                                    
Ornament, reliéf  Při objednávce uvádějte:
Reovolver – typ, ráže, délka hlavně, počet poutek na opasku, styl, obvod v cm pod kalhotovým opaskem, způsob zdobení, holster – z jedné kůže, z dvojité kůže s vložkou,  pravák – levák,  sklon – svislý, 20°, 45° , křížové tasení 45°.
Puška – typ, ráže, celková délka, délka pažby od botky ke spoušti, způsob zdobení, způsob zavěšení.

                    
                                                                                                                                                                                                                       


 počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky